TRIBUNE

Back to: News
February 26, 2002
Follow News

SOUTH TAHOE SNOWBOARD SERIES RESULTS/HEAVENLY SLALOM RESULTS

Girls 10-11

1. Jamie Anderson

Boys 10-11

1. Roger Carver

Girls 12-13

1. Elena Hight

2. Stacie Anderson

Boys 12-13

1. Kevin Cain

2. Nicholas Poohachoff

3. Philip Cianci

4. Robert Henning

5. Aaron Orlick

6. Chad Cooney

7. Eric Cianci

8. Garrett Gibb

Girls 14-15

1. Joanie Anderson

2. Colleen Sheehan

3. Cierra Xavier

4. Nicole Ricioli

5. Elan Whitney

Boys14-15

1. Ryan Bosson

2. Ben Goldenberg

3. Nickolay Dodov

3. Greg Dupree

5. Abe Greenspan

6. Brian Galea

7. Garrett Kyle

7. Michael Burghard

9. Michael Flanagan

10. Tommy Franks

11. Timmy Yee

Girls 16-17

1. Katie Sheehan

Boys 16-17

1. Ari Giovenco

2. David Bosson

3. Frankie Jones

4. Jeff Kaczmar

5. Michael Chilton

Women 18-22

1. Katie Combellack

2. Anna Buckley

Men 18-22

1. Justin Alcantara

2. Corey Buckley

Women 30-39

1. Lowe Vanessa

2. Nancy Ng

Men 30-39

1. Adam Neil

2. Michael Larsen

3. Owen Edwards

4. Mick Connolly

Men 40-49

1. Len Winkler

2. Tom Goldenberg

3. Tim Yee

Men 50-59

1. Roger Cisl

2. Dan Klahn

Girls 7 and under

1. Julia Mason

Boys 7 and under

1. Sammy Mason

2. Jordan Laub

3. Nicholas Larsen

Girls 8-9

1. Natasha Sagucka

Boys 8-9

1. Harrison Kramer

2. Mika Hight

Open Class Men

1. Brady Gunsch

2. Jonathan Hirschfield

HEAVENLY GS RESULTS

Girls 10-11

1. Jamie Anderson

Boys 10-11

1. Roger Carver

Girls 12-13

1. Elena Hight

2. Stacie Anderson

3. Lee Ann Aglietti

Boys 12-13

1. Nicholas Poohachoff

2. Kevin Cain

3. Aaron Orlick

4. Garrett Gibb

5. Bobby Henning

6. Martin Rider

Girls 14-15

1. Joanie Anderson

2. Colleen Sheehan

3. Cierra Xavier

4. Elan Whitney

5. Nicole Ricioli

Boys 14-15

1. Nickolay Dodov

2. Greg Dupree

3. Ben Goldenberg

4. Ryan Bosson

5. Garrett Kyle

6. Michael Flanagan

7. Brian Galea

8. Abe Greenspan

9. Michael Burghard

10. Timmy Yee

11. Tommy Franks

Girls 16-17

1. Katie Sheehan

Boys 16-17

1. Davis Bosson

2. Ari Giovenco

3. Frankie Jones

4. Jeff Kaczmar

5. John Escobar

Women 18-22

1. Katie Combellack

2. Katherine Masters

Men 18-22

1. John Thorne

2. Cliff Allison

3. Corey Buckley

DQ. Justin Alcantara

Men 23-29

1. Phil Yeh

Women 30-39

1. Nancy Ng

2. Vanessa Lowe

Men 30-39

1. Adam Neil

2. Owen Edwards

3. Mick Connolly

4. Rory Hewitt

Women 40-49

1. Donna Vano

2. Zippy Neil

Men 40-49

1. Len Winkler

1. Tom Goldenberg

3. Tim Yee

Men 50-59

1. Roger Cisl

2. Dan Klahn

Girls 7 and under

1. Julia mason

Boys 7 and under

1. Jordan Laub

Girls 8-9

1. Harrison Kramer

2. Mika Hight

Open Class Men

1. Dwayne Davis

2. Jason Toutolmin

3. Jonathan Hirschfield

4. Brady Gunsch

SIERRA-AT-TAHOE SLOPESTYLE RESULTS

Girls 10-11

1. Jamie Anderson

Boys 10-11

1. Roger Carver

2. Max Van Duzer

Girls 12-13

1. Stacie Anderson

2. Elena Hight

Boys 12-13

1. Nicholas Poohachoff

2. Aaron Orlick

3. Chad Cooney

4. Garrett Gibb

5. Bobby Henning

6. Scott Hoffman

7. Eric Cianci

8. Irving Sanchez

9. Martin Rider

Girls 14-15

1. Cierra Xavier

2. Colleen Sheehan

3. Nicole Ricioli

Boys 14-15

1. Mikey Orlick

2. Chris Monoogan

3. Ryan Bosson

4. Ben Goldenberg

5. Garrett Kyle

6. Abe Greenspan

7. Michael Flanagan

8. Tommy Franks

Girls 16-17

1. Jeanine Deeb

Boys 16-17

1. David Bosson

2. Ari Giovenco

3. Asa Martinez

4. Danny Rein

5. Jeff Kaczmar

6. Cameron Nuslein

7. Frankie Jones

8. Johnny Vano

9. Josh Benham

10. Tyler King

11. Michael Chilton

Women 18-22

1. Katie Combellack

2. Shanna Atkinson

Men 18-22

1. Eddie Smith

2. Justin Beede

3. Jeremy Ryan

4. Heath Patterson

5. Nicholas Taylor

6. Ryan Eeles

7. Cory

8. Nathan Toone

9. Joshua Sullivan

Women 23-29

1. Jerel Palenske

Men 23-29

1. Tommy Herrera

2. Adrian Anderson

Women 30-39

1. Nancy Ng

Men 30-39

1. Shawn Craddick

2. Michael Larsen

Women 40-49

1. Donna Vano

Girls 7 and under

1. Julia Mason

Boys 7 and under

1. Sammy Mason

2. Kevin Sanchez

3. Jordan Laub

Girls 8-9

1. Natasha Sagucka

Boys 8-9

1. Harrison Kramer

2. Mika Hight

Open Class Women

1. Sarah Mose

2. Andrea Tomcik

Open Class Men

1. Travis Chatwin

2. Anthony Facciano

3. Jenner Estrada

4. Ben Hiron


Explore Related Articles

Trending in: News

Tahoe Daily Tribune Updated Feb 26, 2002 12:00AM Published Feb 26, 2002 12:33AM Copyright 2002 Tahoe Daily Tribune. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistributed.